menu

Spektakl teatralny pt. "STARA WIOSNA"

2018-08-31 14:20:48 (ost. akt: 2018-08-31 14:31:47)

Zapraszamy na spektakl Teatru Nowego z Olsztyna pt. "STARA WIOSNA". który odbędzie się 5 października 2018 r. na sali widowiskowej MDK Szczytno.

Bilety w cenie 20 zł można nabyć w kasie MDK pn. - pt. w godz. 08:30 - 15:30 (tel. 89 676 09 00)

Stara Wiosna to spektakl, którego autorką jest Swietlana Molniya. Dramatopisarkę tę osobiście poznała Irena Telesz - Burczyk w trakcie jednej z wizyt w rodzinnych stronach. Dzięki jej zaangażowaniu udało się pozyskać tekst sztuki. Dodatkowo pani Irena przetłumaczyła go na język polski. Adaptacji tekstu, wpisując go w polskie realia dokonał Grzegorz Gromek.

Spektakl w swoim założeniu przełamuje „czwartą ścianę”, gdzie widzowie są zaangażowani w opowieść, spotkanie nowego i starego pokolenia. Stara się zadać pytania czy jesteśmy w stanie wyciągnąć wnioski z przeżytych historii naszych bliskich, znajomych i nieznajomych. Czy jesteśmy w stanie przełamać stereotypy, tak często uniemożliwiające wzajemne zrozumienie.

Kolejne przedstawienie Teatru Nowego w Olsztynie jest oparte na wielkiej kreacji znanej i szanowanej aktorki Ireny Telesz - Burczyk, której towarzyszy Grzegorz Gromek.

Stara Wiosna to w zasadzie monodram w brawurowym wykonaniu Ireny Telesz-Burczyk. Rola Grzegorza Gromka jest praktycznie tłem dla genialnej kreacji naszej aktorki. W spektaklu komizm wielu wątków przeplatany jest gorzkimi pytaniami o słuszność odrzucania w niepamięć starego pokolenia. Czy faktycznie ta wymiana musi być tak brutalna?

Realizacja:
Tłumaczenie - Irena Burczyk-Telesz
Adaptacja i reżyseria – Grzegorz Gromek
Projekcje - Siguni
Muzyka - Marcin Rumiński
Występują: Irena Burczyk-Telesz i Grzegorz Gromek

  • Pracownia tańca
  • Pracownia Muzyki Folkowej
  • Pracownia Rycerska
  • Pracownia plastyczna
  • Pracownia rzeźby