menu

Warsztaty chlebowe

2016-09-08 08:39:02 (ost. akt: 2016-09-26 12:35:02)

Zapraszamy na naukę przygotowywania domowego chleba na zakwasie. Warsztaty są przygotowane, żeby zadowolić zarówno tych, którzy dopiero będą rozpoczynać przygodę z chlebem, jak i tych, którzy już pieką i chcą rozwijać swoje umiejętności i wiedzę.

W październiku masz do wyboru jeden z dwóch terminów w soboty:

1 października godz. 15.00 - 18.00

8 października godz. 11.00 – 14.00

Szczegółowe informacje znajdziesz w plakacieJeśli masz dość chleba sklepowego, przyjdź i naucz się piec chleb dla siebie i swoich bliskich. Zrobienie dobrego chleba wcale nie wymaga posiadania pieca chlebowego lub innych dodatkowych sprzętów poza siłą rąk, chęcią, odrobiną czasu i sprawnym piekarnikiem. Taki chleb możesz za każdym razem zrobić z innych składników, mięciutki, ale i bardzo ziarnisty. W domu możesz też zrobić chleb bezglutenowy z naturalnie bezglutenowych zbóż, a nie gotowych mieszanek. Chleb domowy jest świeży przez tydzień, zdrowy, pozbawiony chemii, pełen naturalnych witamin i minerałów, jest sycący, a jednocześnie w zależności od użytych składników nie musi sprzyjać tyciu.

Sama piekę chleby od 10 lat, wciąż się uczę o nich czegoś nowego, ale wiele osób zachwyca się ich smakiem więc myślę, że mam spore doświadczenie i chciałabym się nim podzielić z innymi.

Na warsztatach pokazuję cały proces robienia chleba: przygotowanie dobrego zakwasu, dobór składników, mieszanie ciasta chlebowego, wyrastanie ciasta, wkładanie do blaszki i zdobienie, ponowne wyrastanie, wypiekania, przechowywanie, i oczywiście smakowanie. Będziemy podczas tych procesów wąchać, obserwować, a poprzez to uczyć w których momentach unikać błędu, żeby ostatecznie chleb cieszył oko, nos i podniebienie, a nie zniechęcał do kolejnych prób pieczenia. Będzie dużo zabawy, a do domu dostaniecie dobry zakwas, masę sprawdzonych przepisów i pozytywną energię do zrobienia czegoś dla siebie i swoich bliskich - czyli NAJLEPSZEGO NA ŚWIECI CHLEBA, BO PRZYGOTOWANEGO WASZYMI RĘKOMA I PEŁNEGO WASZYCH SERC.

A osoby przychylne mojemu pomysłowi proszę o przesyłanie informacji dalej, dzięki i do zobaczenia)

Kinga Karalus, tel. 512 487 208, e-provitae@wp.pl

  • Pracownia tańca
  • Pracownia Muzyki Folkowej
  • Pracownia Rycerska
  • Pracownia plastyczna
  • Pracownia rzeźby