menu

Święto taty - Dzień Ojca. (GALERIA)

2016-06-24 11:48:19 (ost. akt: 2016-06-24 11:58:22)

Tato, tatko, papcio, tatuś, tatusiek, ojczulek… 23 czerwca ciepło myślimy o naszych ojcach i składamy im życzenia. Choć święto jest mniej popularne od Dnia Matki, to przecież tatusiowie pełnią ważną rolę w życiu dziecka.

W Polsce Dzień Ojca jest obchodzony od 1965 roku.

23 czerwca Miejski Dom Kultury w Szczytnie w prezencie zaoferował tatusiom uczestnictwo ze swoimi pociechami w specjalnych zajęciach plastycznych.

Tego dnia oprócz twórczej zabawy poprzez sztukę odbyła się swoista burza mózgów. Tatusiowie przybyli licznie by wraz z dziećmi tworzyć drzewa genealogiczne swoich rodzin. Przybyły również mamusie, bracia i siostry. Był piękny dzień: słoneczny i radosny, wypełniony wspólnym działaniem, miłością i wdzięcznością.
Powstały cudne prace w różnych technikach plastycznych. Dzieci wraz z tatusiami i mamusiami stworzyły zróżnicowane drzewa genealogiczne, jedne dopracowane w szczegółach, inne bardzo malarskie, ukazane w pomysłowy sposób… wszystkie o zaskakujących formach. Wizerunki najbliższych osób zostały narysowane lub namalowane i ujęte w artystycznym schemacie rodzinnego drzewa, bez użycia zdjęć.
Cieszymy się, że kochanym, zapracowanym tatusiom udało się znaleźć czas by uczcić ich święto w taki kreatywny sposób.

Z okazji Dnia Ojca życzymy wszystkim tatusiom spełnienia rodzicielskich marzeń oraz dumy i radości z bycia tatą.

Zdjęcia ze spotkania można oglądać na stronie:

www.mdk.miastoszczytno.pl,
www.facebook.com/MDKSzczytno
  • Pracownia tańca
  • Pracownia Muzyki Folkowej
  • Pracownia Rycerska
  • Pracownia plastyczna
  • Pracownia rzeźby