menu

Koncert PRO MUSICA ANTIQUA

2016-07-11 12:00:00 (ost. akt: 2016-07-13 12:19:21)

Zapraszamy 14 lipca na koncert Olsztyńskiego Zespołu Kameralnego PRO MUSICA ANTIQUA, który odbędzie się w Kościele Ewangelicko-Augsburskim przy ul. Warszawskiej 1 o godz. 18:00. Wstęp wolny.

Pro Musica Antiqua
Zespół kameralny „Pro Musica Antiqua” powstał we wrześniu 1992 roku. Jego założycielem a zarazem kierownikiem artystycznym i menadżerem jest Leszek Szarzyński. Skupił on wokół siebie wybitnych artystów - solistów orkiestr symfonicznych i profesorów Akademii Muzycznych. W skład zespołu wchodzą: Leszek Szarzyński (flet) - profesor Katedry Muzyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Jerzy Szafrański (obój) - I oboista Filharmonii Narodowej w Warszawie, Wojciech Orawiec (fagot) – I fagocista Filharmonii Bałtyckiej i profesor Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz Małgorzata Skotnicka (klawesyn) - adiunkt Akademii Muzycznej w Gdańsku. „Pro Musica Antiqua” dysponuje bogatym repertuarem, prezentującym muzykę różnych epok. Najchętniej propaguje dzieła mistrzów baroku i wczesnego klasycyzmu. Ważne miejsce w repertuarze zespołu zajmują również utwory napisane specjalnie dla zespołu przez Marcina Błażewicza, Mariana Sawę, Marka Sewena, Bernarda Chmielarza, Marka Czerniewicza, Tadeusza Kassaka i innych współczesnych kompozytorów polskich. Od początku swego istnienia zespół „Pro Musica Antiqua” - działając pod patronatem Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie - występuje z cyklem „Koncertów letnich” w najbardziej znanych i turystycznie atrakcyjnych miejscowościach Warmii i Mazur. W 1996 roku zespół rozpoczął również cykl comiesięcznych koncertów kameralnych „Cavata na olsztyńskim zamku”. Koncerty w zamkach, pałacach, muzeach i kościołach, gdzie muzyka brzmi szczególnie pięknie - zrodziły pomysł nagrań CD, dedykowanych miastom, w których zespół występuje.

W roku 2006 zespół Pro Musica Antiqua otrzymał Nagrodę Specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w uznaniu zasług dla kultury polskiej, a w 2007 roku Nagrodę Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego „Najlepszy z Najlepszych” za promocję regionu warmińsko-mazurskiego w świecie.

Więcej na www.letniegranie.pl

  • Pracownia tańca
  • Pracownia Muzyki Folkowej
  • Pracownia Rycerska
  • Pracownia plastyczna
  • Pracownia rzeźby