menu

Zespół Ptyś

2015-06-01 15:15:10 (ost. akt: 2023-09-25 10:43:19)

Zespół Ptyś

Zespół "Ptyś"

Zawieszona działalność.

st. inst. ds. teatru Katarzyna Drężek

Dziecięcy Teatrzyk "PTYŚ" działa przy MDK w Szczytnie od września 1999 r. Skupia dzieci ze szczycieńskich szkół podstawowych, kochające zabawę w teatr.

Po raz pierwszy Dziecięcy Teatrzyk "PTYŚ" zaprezentował się przed szczycieńską publicznością w spektaklu pt. "Jaś i Małgosia" w marcu 2002 r.

Wiosną 2001 r. wystawił sztukę pt. "O odwilży i kichaniu i o wiosny powitaniu", zaś w styczniu 2002 r. przygotował pięcioaktowy spektakl pt. "O Żaczku Szkolaczku i o Sowizdrzale, co jeden kochał szkołę, a ten drugi wcale".
Przedstawienie to cieszyło się powodzeniem i prezentowane było jeszcze 7 razy przed najmłodszą szczycieńską widownią. W grudniu 2002 r. "PTYŚ" zaistniał w "Wyborach Małej Miss Szczytna" prezentując inscenizację dramatyczną 2 piosenek: "Puszek okruszek" i "Mała śliczna królewna".

Następnie pracował nad kolejną, bardzo ambitną, trwającą 50 minut bajką muzyczną pt. "O straszliwym smoku i dzielnym Szewczyku, o prześlicznej Królewnie i Królu Gwoźdźiku".

W maju 2003 r. na scenie MDK odbyła się premiera tej bajki. Spektakl cieszył się wielkim powodzeniem i prezentowany był jeszcze dziewięciokrotnie w naszym mieście. W sierpniu 2003 r. Dziecięcy Teatrzyk "PTYŚ" zagrał go przed Olsztyńską publicznością podczad Olsztyńskiej Trzydniówki Teatralnej, a w listopadzie w Mrągowie podczas VII Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Amatorskich im. Kasi Kowal.

W kwietniu 2004r odbyła się premiera następnego przedstawienia teatralnego pt. "Dziewczynka z zapałkami w krainie baśni". Spektakl został przedstawiony uczniom ze szczycieńskich szkół, przedszkoli oraz mieszkańcom naszego miasta.

W maju 2005r. sztukę dla dzieci pt. "Dziura, czyli tajemnica pracowni naukowej" została zaprezentowana nie tylko szczycieńskiej publiczności, ale również uczniom ze szkół podstawowych gminy Dźwierzuty.

W 2006r. zespół teatralny Ptyś wystawił spektakl pt. "Trzy świnki, wilk i wakacje". Sztuka ta cieszyła się ogromną popularnością wśród widzów ze szkół podstawowych i szczycieńskich przedszkoli oraz ku zaskoczeniu małych artystów, dorosłych.
  • Pracownia tańca
  • Pracownia Rycerska
  • Pracownia plastyczna
  • Pracownia rzeźby