menu

Pracownia plastyczna

2015-06-01 15:09:39 (ost. akt: 2020-09-17 13:29:29)

Harmonogram zajęć plastycznych.

Instruktorka - Katarzyna Kozak

Pracownia plastyczna MDK wznawia zajęcia od 5 października 2020 r.
Prosimy o telefoniczne potwierdzenie chęci kontynuacji uczestnictwa w zajęciach i ewentualne zapisy w dniach:
24-25.09.2020 r.,
w godzinach od 10:00 do 15:00
Numer telefonu 609 064 262.
Zapraszamy!


Pracownią opiekuje się pani Katarzyna Wolicka-Kozak, artystka plastyk, prywatnie tworząca w dziedzinie batiku. Na zajęciach stara się przekazywać swoją wiedzę z zakresu technik plastycznych, płaskich i przestrzennych.

Zajęcia podzielone są na grupy wiekowe i przeważnie są ogólnoplastyczne. Celem realizowanych zadań jest rozbudzenie wrażliwości i wyobraźni artystycznej, rozwijanie umiejętności manualnych oraz przybliżanie uczestnikom zajęć różnorodnych technik i sposobów artystycznego wyrazu.

W młodszych grupach króluje tworzenie dla samego tworzenia, akt twórczy podczas którego dzieci oswajają się ze sztuką i poznają jej wielowymiarowość poprzez zabawę. W tych grupach efekt nie jest aż tak bardzo istotny, liczy się naturalna potrzeba działania.

W starszych grupach zajęcia polegają głównie na obserwacji natury i przełożeniu jej w formę plastyczną – studyjną lub własną interpretację, opierają się na nauce rysunku, kompozycji, spojrzeniu na kolor i przestrzeń. Staramy się poszerzać zdolności postrzegania, rozwijać świadomość plastyczną i posługiwać językiem współczesnej sztuki. Młodzież zapoznaje się z wybranymi postaciami ze świata sztuki i ich twórczością. Realizowane są również tematy na wyobraźnię.

Oprócz zajęć ogólnoplastycznych w pracowni prowadzona jest również grupa, która uczy się techniki batiku.

Harmonogram zajęć na rok 2020/2021

  • Pracownia tańca
  • Pracownia Muzyki Folkowej
  • Pracownia Rycerska
  • Pracownia plastyczna
  • Pracownia rzeźby