menu

Zapraszamy na wernisaż -DOCENIĆ PRZYRODĘ- 16.03.2023r. godz.18:00

2023-03-06 09:08:37 (ost. akt: 2023-03-06 09:13:51)

Zapraszamy na otwarcie wystawy fotografii członków Okręgu Warmińsko Mazurskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody - DOCENIĆ PRZYRODĘ. Wernisaż odbędzie się w czwartek, 16 marca 2023 r., o godz. 18:00, w Miejskim Domu Kultury w Szczytnie.

Zapraszamy na otwarcie wystawy fotografii członków Okręgu Warmińsko Mazurskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody - DOCENIĆ PRZYRODĘ.

Wernisaż odbędzie się w czwartek, 16 marca 2023 r.,
o godz. 18:00, w Miejskim Domu Kultury w Szczytnie.

Lista autorów zdjęć wystawy ZPFP OWM - DOCENIĆ PRZYRODĘ:
Bałdyga Tomasz, Bezuch Waldemar, Boguszewicz Patryk, Bzura Waldemar, Dobek Krzysztof, Figlant Paweł, Frankowicz Sylwia, Gotkiewicz Iwona, Gotkiewicz Wojtek, Hegier Henryk, Janiak Michał, Jasionowski Hubert, Kędzia Maciej, Kędzia Marek, Kiezik Walerian, Klewiado Marek, Kniefel Renata, Kot Rafał, Książek Hanna, Kujawa Roman, Łaźniewski Jerzy, Marcinkowski Michał, Mellin Maria, Olchówka Jan, Rodziewicz Maciej, Salwin Zbigniew, Sosnowski Ferdynand, Szlezyngier Jagielska Beata, Sztorc Jacek, Szymański Sławomir, Targoński Piotr, Ulaniuk Paweł, Ułanowicz Beata, Waszczuk Andrzej, Wiśniewska-Hałka Kamila, Zawrotny Grzegorz.

Związek Polskich Fotografów Przyrody (ZPFP) jest największą w Polsce organizacją pozarządową zrzeszająca fotografów przyrody. Działamy poprzez 13 regionalnych okręgów, na naszym terenie jest to Okręg Warmińsko-Mazurski. Tworzymy grupę entuzjastów, mających nadzieję, że poprzez pokazywanie na swoich fotografiach naszej przyrody uwrażliwimy innych ludzi na jej piękno i zbudujemy wzór do jej poszanowania. Okręg Warmińsko Mazurski liczy 39 członków.

Nie potrafimy stworzyć ziemi ani morza,
ale potrafimy je zniszczyć.
Na szczęście potrafimy docenić przyrodę,
mimo że dzięki nauce dopiero zaczynamy ją rozumieć.
Edward O. Wilson

Nie każdy z nas ma szansę na życie z dala od zgiełku wielkich miast. Jesteśmy dzień po dniu otoczeni murami, przemieszczamy się samochodami, zapominamy o innym świecie… Tuż za zakrętem czeka zaś środowisko, które nie jest wytworem rąk ludzkich, a które było tu przed nami. Przyroda. Trwa w postaci materii nieożywionej i żywych organizmów. Niszczeje, umiera, by na nowo się odrodzić. Korzystamy z niej przyczyniając się, świadomie lub nie, do upadku jej elementów. Nie rozumiemy jak ważne jest zachowanie umiaru w czerpaniu z natury, jak łatwo jest doprowadzić do bezpowrotnej utraty ekosystemów. Jednocześnie to my ludzie walczymy o przetrwanie gatunków, prowadzimy badania naukowe i odkrywamy powiązania pomiędzy zjawiskami. Zachwycamy się pięknem naturalnych ekosystemów, odzwierciedlając je w licznych formach artystycznego wyrazu. Wierszach, obrazach, muzyce, fotografii.
Przyroda. Aby ją docenić, trzeba się na chwilę zatrzymać. Oddać obserwacji, przystanąć. Fotografie członków Związku Polskich Fotografów Przyrody Okręgu Warmińsko-Mazurskiego to efekt zachwytu nad poszczególnymi elementami przyrody – tej ożywionej, jak i nieożywionej. Zwierzętami, roślinami, krajobrazem. „Docenić przyrodę” - taki tytuł nosi kolejna wystawa fotografów Stowarzyszenia, która jest formą wyrażenia podziwu dla piękna i respektu dla niezbadanych jeszcze tajemnic otaczającego nas środowiska. Zapraszamy.
  • Pracownia tańca
  • Pracownia Rycerska
  • Pracownia plastyczna
  • Pracownia rzeźby