menu

Blisko serca - Zapraszamy na koncert charytatywny 14.05.2022r

2022-04-28 10:46:07 (ost. akt: 2022-04-28 11:17:24)

Zapraszamy na koncert charytatywny pt: "Blisko serca", który odbędzie się w MDK 14 maja 2022r o godzinie 18.00. Koncert poprowadzi pani Anna Samusionek.KONCERT CHARYTATYWNY BLISKO SERCA W SZCZYTNIE
Serdecznie zapraszamy mieszkańców Szczytna na koncert charytatywny, który odbędzie się odbędzie się 14 maja 2022 r. o godz. 18.00 w Miejskim Domu Kultury w Szczytnie, ul. Polska 12.
Jest to wyjątkowy projekt artystyczny wyreżyserowany i prowadzony przez aktorkę Annę Samusionek, który uświetni obecność znakomitych wykonawców z różnych stron naszego kraju. Zaprezentują oni utwory religijne/gospel, musicalowe i operowe w klasycznych, jak i współczesnych aranżacjach.
Koncert jest działaniem charytatywnym, podczas którego będziemy zbierać środki na leczenie 38-letniego Marka Szumowskiego, kochającego męża i ojca wspaniałych trzech dziewczynek, u którego rozpoznano guza mózgu. Pół roku temu Marek leżał sparaliżowany. Operacja przeprowadzona w prywatnej klinice sprawiła, że dziś chodzi. Wymaga jednak dalszego, kosztownego leczenia, które nie jest refundowane przez NFZ.
Wspólnie możemy mu w tym pomóc i sprawić, aby dzieci mogły cieszyć się obecnością swego taty.

Program został objęty Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Szczytno Pana Krzysztofa Mańkowskiego.

Całe wydarzenie organizuje Fundacja Blisko Serca (Chrześcijańska Służba Charytatywna) we współpracy z Kościołem Adwentystów Dnia Siódmego i Przychodnią Lekarską Tar-Medica w Szczytnie.

Wstęp jest bezpłatny.

Na koncercie wystąpią:
Chór "Adventus"
Żeński chór kameralny działający od 2012 roku pod batutą Mariusza Gebla, wykonuje muzykę gospel, utwory o tematyce religijnej. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt koncertów charytatywnych, a także w więzieniach i domach opieki dla seniorów. Większość tych koncertów prowadziła Anna Samusionek.

Dorothy Porawski
Amerykanka polskiego pochodzenia. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie w klasie Urszuli Trawińskiej-Moroz. Brała udział w mistrzowskich kursach np. z Marią Foltyn i należała do grupy operowej 'Lakme'. Śpiewa w chórze żeńskim Adventus pod batutą Mariusza Gebla. W czerwcu 2017 roku wydała swój debiutancki album „Prowadź swe życie we mnie, Panie”. Obecnie przygotowuje kolejny album pieśni Sally DeFord.

Marta Słociak-Wiszniewska
W 2017 roku ukończyła naukę na Wydziale Wokalno-Estradowym w Warszawie w ZPSM imienia Fryderyka Chopina. Od kilku lat współpracuje z Filharmonią Narodową jako wokalistka, koncertując po całej Polsce. Miała również kilka epizodów w dubbingu w filmach Disneya, m.in w serialu „Zaplątani”. Laureatka 2 miejsca w międzynarodowym festiwalu Alleluja czyli Happy Day. Finalistka 13 edycji Festiwalu Andrzeja Zauchy. Wydała również swoją autorską płytę skierowaną dla dzieci i młodzieży o tematyce chrześcijańskiej - "Daleka Podróż".

Gina Moro
Choć nie skończyła żadnej szkoły muzycznej pisze i komponuje piosenki, które również cudownie wykonuje. Wydała nawet płytę ze swoimi utworami. Na co dzień jest pedagogiem w dwóch prywatnych szkołach.

Dominika Buczek
Zaskakująco niski barwny głos w połączeniu z delikatną urodą robi piorunujące wrażenie na słuchaczach. Jest pasjonatką zdrowego gotowania i kocha śpiewać.

Mirosław Karauda
Łódzki artysta, bas-baryton. Przez wiele lat związany był z zespołem „Advent Singers” wykonującym muzykę gospel, z którym koncertował w wielu krajach na zachodzie Europy. Pozostał wierny temu repertuarowi i wykonuje współczesną pieśń religijną. Wiele utworów to jego własne kompozycje. Ma za sobą liczne recitale w USA i Australii.

Łukasz Karauda
Absolwent Royal Welsh College of Music and Drama w Wielkiej Brytanii, (dyplom z wyróżnieniem). Stypendysta Królowej Elżbiety oraz Fundacji Bryna Terfla. Laureat I nagrody w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym „Złote Głosy” (2018) w Warszawie, I nagrody w V Konkursie Wokalnym im. Karola Kurpińskiego, Otrzymał również Percy Gould Cup w Londynie dla najbardziej obiecującego męskiego solisty. Współpracował z takimi artystami, jak: John Fisher, Gerald Martin Moore, Teresa Żylis-Gara. Współpracował z Diva Opera w Londynie, gdzie śpiewał partię Collina w Cyganerii Pucciniego i z Teatrem Wielkim - Operą Narodową w Warszawie, gdzie śpiewał partię Komisarza w Madame Butterfly Pucciniego. Obecnie jest pierwszym solistą zespołu „Mazowsze”.

Tomasz Karauda
Lekarz oddziału covid kliniki Chorób Płuc Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 1 w Łodzi. Właśnie niedawno zdał egzamin specjalizacyjny z zakresu chorób wewnętrznych. Jak wszyscy członkowie jego rodziny kocha muzykę i śpiew. Jego niski, przyjemny głos znają doskonale widzowie TVN24, gdzie często występuje jako komentator medyczny.

Kontakt do organizatorów:
CHSCH Fundacja Blisko Serca tel. +48660479827
Wpłat można dokonywać na konto:
Chrześcijańska Służba Charytatywna
54 1240 1994 1111 0010 3162 7042
Tytuł: Pomoc dla Marka
  • Pracownia tańca
  • Pracownia Rycerska
  • Pracownia plastyczna
  • Pracownia rzeźby