menu

Wystawa fotografii Tadeusza Zagoździńskiego pt. "Warszawa - Miasto, po którym przeszła śmierć"

2016-01-04 09:51:26 (ost. akt: 2016-01-20 08:27:02)

Miejski Dom Kultury w Szczytnie zaprasza na wystawę fotografii Tadeusza Zagoździńskiego pt. "Warszawa - Miasto, po którym przeszła śmierć", które odbędzie się dnia 14 stycznia o godz. 18:00 w MDK Szczytno (ul. Polska 12)

Tadeusz Zagoździński - fotoreporter, absolwent dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Od roku 1963 zajmuje się zawodowo fotografią prasową.
Fotografował m.in. dla Centralnej Agencji Fotograficznej (CAF), warszawskiego oddziału magazynu „TIME” oraz Polskiej Agencji „Interpress” oraz innych redakcji i wydawnictw. Specjalnością zawodową stały się, poza zdjęciami z doniosłych uroczystości państwowych, relacje fotograficzne z konfliktów wojennych i przewrotów rewolucyjnych w Libanie, Iranie, Afganistanie, Wietnamie, Angolii czy Namibii.
Jest laureatem wielu prestiżowych nagród. Do najważniejszych należą: World Press Photo 1969, srebrny medal Interpress Photo 1979 oraz tytuł Mistrza Międzynarodowej Fotografii Prasowej za rok 1983.
W czasie pierwszych trzech wizyt Jana Pawła II w Polsce, pracował w „strefie zero”. Fotografował wszystko, co uznał za historyczny dokument tamtych wydarzeń związanych z Papieżem - Polakiem.
Prezentowane tutaj zdjęcia wykonał mały Tadeusz pod opieką ojca i jego kolegi. Aparat, którym fotografował, to prawie „camera obscura” z jednym czasem 1/30 i trzema przysłonami. Jak się potem okazało, już w wieku 9 lat odnalazł swoją drogę do dokumentu i fotografii. Chłopiec starał się wiernie oddać klimat wyzwolonej Warszawy - miasta, po którym przeszła śmierć.
Obecnie Tadeusz Zagoździński jest mieszkańcem Szczytna.


  • Pracownia tańca
  • Pracownia Rycerska
  • Pracownia plastyczna
  • Pracownia rzeźby