menu

TEN STARY DOBRY JAZZ - XII Wieczór Jazzowy w Szczytnie

2020-07-28 14:27:37 (ost. akt: 2020-07-28 14:42:14)

Zapraszamy na koncert z cyklu: TEN STARY DOBRY JAZZ - XII Wieczór Jazzowy w Szczytnie, który odbędzie się 7 sierpnia 2020 r. o godz. 19:00 w sali widowiskowej MDK Szczytno. Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona.


WAŻNE: Ze względu na panujący stan epidemiczny przed wejściem na imprezę należy podpisać oświadczenie o zapoznaniu się uczestnika (lub jego dziecka/podopiecznego) z regulaminami i procedurami bezpieczeństwa imprezy oraz podać numeru telefonu. .


Prosimy zapoznać się z poniższymi dokumentami:
PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA COVID-19 w MDK Szczytno
REGULAMIN BEZPIECZEŃSTWA imprezy
REGULAMIN imprezy
REGULAMIN PORZĄDKOWY imprezy

Wystąpią dwa zespoły muzyczne grające tradycyjną odmianę muzyki jazzowej.

SUPER DIXI BAND - Warszawa.
Muzyczny kwartet. Liderem zespołu jest klarnecista Andrzej "Bigol" Bigolas. Zaczął swoją karierę w roku 1962 w zespole "Harlem Jazz Band". Od początku związany jest z warszawskim klubem "Stodoła" - kolebką tradycyjnego jazzu w powojennej Polsce. W roku 1972 kolejny zespół "Bigola" nagrodzono w Iławie Złotą Tarką. Obecnie towarzyszą mu Stefan Wożniakowski, nestor trąbki oraz nieco młodsi, ale równie znakomici muzycy - Krzysztof Marszałek (banjo) oraz Jerzy Stelmaszczuk (gitara basowa). Zespół uprawia nowoorleańską, czyli najstarszą wersję jazzu.

GIPSY SWING QUARTET - Częstochowa.

Kwartet z Częstochowy. Liderem jest Siergiej Wowkotrub, skrzypek.
Pochodzi on z Ukrainy. W Kijowie ukończył prestiżowe Konserwatorium Muzyczne, a nawet rozpoczął studia doktoranckie. Jednak na początku lat dziewięćdziesiątych zdecydował się na wyjazd do Polski. Na stałe. Tutaj założył rodzinę i od prawie trzydziestu lat mieszka i pracuje.
Siergiej Wowkotrub otrzymał staranne wykształcenie skrzypka klasycznego, jednak coś ciągnęło go do synkopowanej muzyki jazzowej. Zwłaszcza w jej tradycyjnym wydaniu. Toteż, w roku 2011, założył zespół "Siergiej Wowkotrub Gipsy Swing Quartet". Jest to kwartet kultywujący tradycyjne standardy ery swingu, aczkolwiek w brzmieniu zespołu łatwo doszukać się elementów muzyki cygańskiej, a w solowych partiach lidera można wyczuć szczerą, słowiańską duszę. Skrzypkowi towarzyszą gitarzyści Tomasz Kobiela oraz Jacek Serczyk, a także kontrabasista Piotr Górka.

  • Pracownia tańca
  • Pracownia Muzyki Folkowej
  • Pracownia Rycerska
  • Pracownia plastyczna
  • Pracownia rzeźby