menu

Wystawa prac uczniów Państwowego Liceum Plastycznego w Olsztynie

2019-05-10 10:30:53 (ost. akt: 2019-05-15 15:13:06)

W piątek, 17 maja, o godz. 18:00 w galerii Miejskiego Domu Kultury odbędzie się wernisaż wystawy prac uczniów Państwowego Liceum Plastycznego w Olsztynie.

Państwowe Liceum Plastyczne w Olsztynie uczy, wychowuje i wydobywa talenty młodych ludzi od ponad trzech dekad. To miejsce szczególne, pełne przyjaznej atmosfery, indywidualnego podejścia i twórczej pracy. Z racji na profil szkoły podczas nauki dużo uwagi przywiązuje się nie tylko do opanowania przez uczniów wiedzy ogólnej, ale także artystycznych podstaw, czyli: rysunku, malarstwa i rzeźby.

W murach liceum plastycznego, nie zapomina się o podstawach projektowania, fotografii, filmie i multimediach. Ważne miejsce zajmuje tu historia sztuki, która buduje świadomość twórczą i pozwala poznać zmieniający się na przestrzeni wieków język sztuki. Oprócz tego uczniowie liceum plastycznego wybierają specjalizację. Obecnie do wyboru mają: ceramikę artystyczną, aranżację wnętrz lub grafikę. To jednej z tych trzech dziedzin poświęcają swoją prace dyplomową.

Mimo, że przez lata oferta edukacyjna szkoły ulegała zmianom i modyfikacjom, to zawsze jej uczniowie byli pełni twórczej pasji i odnosili liczne sukcesy, zarówno podczas nauki w „plastyku” jak i po jej zakończeniu.

Wystawa prezentuje fragment drogi twórczej uczniów Państwowego Liceum Plastycznego.

  • Pracownia tańca
  • Pracownia Muzyki Folkowej
  • Pracownia Rycerska
  • Pracownia plastyczna
  • Pracownia rzeźby