menu

Happening "Kiedy Matka Rodzi Dziecko Dziecko Rodzi Matkę"

2018-05-16 11:42:22 (ost. akt: 2018-05-16 11:47:17)

Zapraszamy na niezwykłą prezentację poezji połączonej z happeningiem - "Kiedy Matka Rodzi Dziecko Dziecko Rodzi Matkę".

Działania happeningowe zaczynają się o godzinie 11:00 przed Miejskim Domem Kultury. Spotkanie autorskie z autorką odbędzie się o godz. 17:00 w Galerii MDK.

Aneta Soja
"(...)wyraźnie poczuła, że koniecznie musi zmienić swoje życie, by poczuć jego pełnię, tym razem na zasadach, jakie wskazało jej serce i intuicja. Choć zawierzyła jej dopiero po latach sny i drobne zdarzenia potwierdzały, że droga ta jest jedyną słuszną. Wiedziała, że nie ma odwrotu od obranych celów i że horyzont spełnionych marzeń, który zamajaczył jej właśnie przez chwilę przed oczami naprawdę istnieje. Po co zbaczać z drogi, która prowadzi do celu – uśmiechnęła się do zasłyszanej niegdyś myśli innej odważnej kobiety. Taką odwagę i determinację miała w sobie pierwszy raz od lat. Zrozumiała, że maleńkie dziecko, które do niedawna wzrastało cichutko pod jej sercem musi doświadczać jej w pełni jej życiowych sił, w obfitości nie tylko mleka w piersiach ale i pełni głębokiej miłości do życia i przeświadczenia na temat tego, co ma w nim najgłębszy sens." fragment z archiwum Autorki

Nie lubi pisać o sobie, wymyka się ciasnocie słów, choć uwielbia wygodnie mościć się w ich przestrzeni. Autorka szkiców poetyckich, wierszy, mandali, doświadcza aktualnie wszelkich uroków najważniejszej z życiowych misji - Macierzyństwa.
  • Letnie Granie 2017
  • WYNIKI 26 FINAŁU WOŚP SZCZYTNO 2018