menu

Arcypierniki w MDK Szczytno (GALERIA)

2016-12-16 13:21:36 (ost. akt: 2016-12-16 13:31:08)

Grudzień jest miesiącem magicznym, w powietrzu czuć już zapach świąt Bożego Narodzenia. 15 grudnia 2016 r. - w czwartkowy wieczór ta magia, pod hasłem „Arcy pierniki” zagościła również w Miejskim Domu Kultury w Szczytnie.

Dzieci z pracowni plastycznej pod kierunkiem Katarzyny Wolickiej-Kozak przygotowywały choinkowe ozdoby w postaci kolorowych, korzennych ciasteczek.

Dzieci przybyły wraz z rodzicami, a czasem z babciami i rodzeństwem oraz z orężem wałków do ciasta i dobrym humorem. Działo się! Piernikowe szaleństwo pełne zabawy po pachy pozwoliło dzieciom dać upust fantazji i wykazać się inwencją twórczą by za pomocą ciasta, kolorowych lukrów i posypek stworzyć pierniki według własnego pomysłu. Z pomocą najbliższych praca w przygotowywaniu tych pachnących ozdób choinkowych przebiegała w koleżeńskiej atmosferze, sprawnie i bez trudu (czasami było trochę gwarno w pozytywnym tego słowa znaczeniu).

Był to wartościowy, integracyjny czas… po całym MDK-u unosił się wspaniały zapach pieczonych pierników, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Działania zaowocowały aromatycznymi cudami bo pierniczki wyszły przepiękne.


  • Letnie Granie 2018
  • WYNIKI 26 FINAŁU WOŚP SZCZYTNO 2018